קפיצה אל: ניווט, חיפוש

י"ב מרחשון תשד"מ


יום ד', י"ב מרחשון

בבוקר, כשיצא הרבי שליט"א מביתו המתין לו הצלם ר' לוי יצחק פריידין. הרבי שליט"א הזמין אותו לנסוע עמו ל-770. בהגיעם, פתח פריידין בשיחה עם הרבי שליט"א. לאחר שדיברו כמה רגעים עצר הרבי שליט"א לזמן מה, המשיך עד מדריגות הכניסה ושם עצר לעוד כמה דקות. במשך כל זמן זה האירו פניו בסבר פנים יפות ומחייכות במיוחד. גם את הצעדים הספורים עד שנכנס לחדרו, בסיום השיחה, עשה הרבי שליט"א כשחיוך רחב נסוך על פניו.

מתוך סיפוריו של פריידין אחר כך ומאשר הצליחו לשמוע אלו שהעזו להתקרב, קלטנו את הדברים הבאים (ללא כל אחריות לגבי לשונם, מה גם שהשיחה התנהלה באידיש והרבי שליט"א פנה אליו בלשון "אתם" ואילו כאן נרשמו הדברים בלה"ק ובגוף ראשון):

ל.י.פ. הגיש לרבי שליט"א תמונה של בני משפחתו באמרו "זו תמונה חי'". הרבי שליט"א הביט בה ואמר כי הוא נהנה מכך. ל.י.פ. ענה כי הוא נהנה עוד יותר מהעובדה שגרם לרבי שליט"א הנאה.

ל.י.פ. הראה לרבי שליט"א ספר תהילים ואמר שהיות ולא זכה בהגרלה (הנערכת בימים בהם מתפלל הרבי שליט"א בתפילת שחרית בציבור או בימי ב' וה'), הוא מבקש שהרבי שליט"א יקח עתה תהילים זה, הרבי שליט"א נענה לו, לקח את התהילים, דפדף בו קלות והחזירו.

אד"ש: מתי הינך נוסע?

ל.י.פ.: היום בשעה 6:00 ישיר לתל אביב.

אד"ש: הינך נוסע ב"ישיר", שתהי' "ישר הולך". שתהי' הנסיעה בשעה טובה ומוצלחת. האם כבר קנית מתנה לזוגתך?

ל.י.פ.: כן.

אד"ש: אתה אומר, משום מה, בשפה רפה... (והוא חזר שוב: כן רבי, קניתי מתנה). מסתמא תמסור לה דרישת-שלום. – כבר קיבלת דולר לצדקה?

ל.י.פ.: כן.

אד"ש: נסיעה טובה ונשמע בשורות טובות.

  • * *

כשיצא הרבי שליט"א לתפילת מנחה ניגש אליו יהודי ואמר (באידיש): אני מבקש להזכיר את... והרבי שליט"א ענה: רפואה שלימה ורפואה קרובה.