ז' טבת תשנ"ג

מתוך יומן 770
גרסה מ־18:19, 21 באוקטובר 2007 מאת יומן-770 (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | צפו בגרסה נוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
יומן 770

יום חמישי ז' טבת

בשעות היום נודע, שע"פ החלטת הרופאים שביקרו אמש אצל כ"ק אד"ש מה"מ - עקב הכאבים האיומים שסובל - יעשו צילום על הרגל. ולשם כך מביאים טרוק ענק [ובו מכונת הצילום המיוחדת], כפי שהי' לפני כעשרה חדשים. הטרוק אמור להופיע, ע"פ הידיעה, בשעה 5:00 בערב.

בינתיים הגיעה חברה מיוחדת להרכיב סככה מיוחדת היישר מהפתח הראשי של 770 ועד לכביש [מקום חנייתו של הטרוק], וזאת ע"מ לאפשר את יציאתו של כ"ק אד"ש מה"מ לבדיקה, ללא התרגשויות ופאניקה של הקהל...

[אין ספק כי מצב-הרוח בקרב אנ"ש והת' נעשה ירוד. ואף כי הכל כבשו את רגשותיהם, קשה הי' להסתיר זאת. ושוב חזרו לאמירת תהלים בבקשה ותחינה לסיים תיכף ומיד את קץ הגלות והסבל].

בעוד הכל ממורמרים והמומים, מתקבלת הידיעה "מנחה בעוד 5 דק'"... הי' זה בבחי' 'מים קרים על נפש עיפה', והדבר עודד מעט את הקהל.

בשעה 3:25 נכנס כ"ק אד"ש מה"מ אל החדר המיוחד שבביהכנ"ס לתפילת מנחה. לא אמרו תחנון בגלל חתן, ובסיום התפלה חזר כ"ק אד"ש מה"מ לחדרו הק' ולא יצא אל המרפסת.

הקהל נוכח שהמצב אכן אינו משביע רצון, ושבו לתפלות ואמירת התהלים, בתקוה כי הבדיקות יאשרו את בריאותו והחלמתו של כ"ק אד"ש מה"מ, כרצון ותקות הכל.

בשעה 5:12, לאחר שכבר עמדה המשאית הענקית, על הציוד הכבד שבתוכה, מול 770, כל ההכנות הושלמו והסככה היתה סגורה היטב, יצא כ"ק אד"ש מה"מ מחדרו הק' ע"ג כסא, ונכנס למשאית מלווה בד"ר פלדמן, וחברי המזכירות ו'ההצלה'. הקהל, חלקם עמד בחוץ וספרי תהלים בידיו, חלקו הי' בפנים והמשיך בסדר הלימודים הרגיל, וחלקו עם ספרי תהלים בתוך 770.

בשעה 6:30 שב כ"ק אד"ש מה"מ לחדרו הק'. ואף שלא יכולנו לראות את כ"ק אד"ש מה"מ, בדרכו לחדרו הק' [כשם שלא ראינוהו בדרכו החוצה], אעפ"כ ידענו והרגשנו היטב ביציאתו מהבדיקה, בשומענו את יסוריו הכואבים והמכאיבים... עד מתי???

תוצאות הבדיקה היו מיידיות, ומאוחר יותר שמענו מאת המזכירים שהתוצאות הראו שהכל בסדר, למרות שעדיין סובל כ"ק אד"ש מה"מ מכאבים איומים.

למעריב לא יצא.

הערב נערכה ב-770 ההגרלה המיוחדת [המתקיימת מזמן לזמן] בין התורמים (באמצעות רכישת כרטיסי הגרלה, במחירים שונים) עבור מוסד החינוך 'אהלי תורה', בנוכחות קהל רב משתתפים של תמימים ואנ"ש, ובהמשכה התקיימה התוועדות לרגל יום הולדתם של 2 מהתמימים.

כן הודיעו-הכריזו הלילה על חידוש המנין לאמירת כל התהלים בציבור, כפי שנהגו עד ר"ה. וזאת, כאמור, לאור המצב.