י"ג תמוז תשנ"ג

מתוך יומן 770
גרסה מ־16:47, 28 באוקטובר 2007 מאת יומן-770 (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | צפו בגרסה נוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
יומן 770

יום שישי י"ג תמוז

הביפרים בפעולה...

בשעה 4:56 נודע על "מנחה נאו". יצויין שאין זו ה'שעה הרגילה' לאחרונה בה יוצא כ"ק אד"ש מה"מ ל'מנחה', ובשעה זו נמצאים הבחורים במבצעים, ואנ"ש, שנשארו עדיין בשכונה, עסוקים וטרודים בהכנות לשבת, כאשר רובם שכבר ארזו את מטלטליהם ויצאו לנפוש את השבת, וכל הקייץ, בהרי הקטסקיל, כך שצירוף כל נסיבות אלו יחדיו הביא לתוצאה מאוד טבעית... 4 בחורים בלבד נכחו ב-770 באותה שעה! והפעם ראינו איפוא את יעילותם של ה'ביפרים', אשר תודות לזמזומם ידע הקהל על החדשות והכל קפצו ממקומות עיסוקיהם היישר אל בית משיח; וכשיצא כ"ק אד"ש מה"מ, כעבור כ-5 דקות, ראו את התוצאות... - 770 הי' כבר מלא בקהל רב, אנשים נשים וטף.

בסיום התפלה יצא כ"ק אד"ש מה"מ אל המרפסת, והקהל 'פרץ' ב"יחי". כ"ק אד"ש מה"מ הביט לשמאלו, ושפתותיו הק' מילמלו בעת השירה. היו כמה אנשים שהצטיידו בכוסיות 'לחיים' וניצלו את השעות האחרונות של ימי הסגולה, לאחל לבריאותו והתגלותו של מלך המשיח (אם כי יש לציין שמאז כ"ז אדר, כל תפילה שהרבי יוצא משמשת ל'התוועדות' של "יחי"...); כ"ק אד"ש מה"מ הנהן בראשו הק' לאומרי ה'לחיים'. הגילוי הי' קצר יחסית וכעבור דקה סימן לסגירת הוילון.

כבכל השבוע, גם היום ביקר הד"ר אופיר אצל כ"ק אד"ש מה"מ ועשה פיזיותרפי'.

כמו"כ הגיעו 2 רופאים חדשים ועשו בדיקה בבית הבליעה (אשר 'נפגעה' מהסטרוק ומאז קשה הבליעה, והשתי' לוקחת הרבה זמן), אך בממצאיהם לא היו משום חידוש שאכן קשה הבליעה (כפי שבמו עינינו ראינו מיד לאחר חודש תשרי, כשהרבי יצא בא' מימות החול ולעיני כול שתה כוס יין).

ליל שבת קודש

גם השבת הגיעה קבוצת אורחים לחצר, וכמו תמיד, מדובר בקבוצות חדשות שלא ביקרו עדיין בליובאוויטש. יש לציין ש"שם טוב" יצא לקבוצות המגיעות הנה כמעט מדי שבת בשבתו לראות את פני מנהיג הדור, דבר המשפיע עליהם בפנימיותם, ולפעמים עד כדי שינוי אורח-חייהם... ובשובם לדרכם הרי "חברך חברא אית לי'", והללו גוררים בעקבותיהם חברים ואחרים שבאים בעקבותם...

- השבת היתה זו קבוצת אורחים מ'לאודרהיל' שבפלורידה, בראשות השליח הרב אהרן ליברמן. הקבוצה התאכסנה במלון, ובמשך השבת קיימו כמה התוועדויות. קשה לתאר במלים את גודל התלהבותם והתרגשותם בעת ראיית פני המלך לאחר תפילת מנחה בשבת, ובפרט לאחר שזכו לעבור ביחידות במוצאי שבת קודש - אין ספק שגם ביקור זה יניב פירות...