כ"ה שבט תשס"ח

מתוך יומן 770
גרסה מ־17:49, 15 בפברואר 2008 מאת יומן-770 (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | צפו בגרסה נוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
יומן 770

יום ועש"ק, כ"ה שבט

זמן מה לפני תפילת שחרית, נראה היה שכל מקבצי הנדבות הקבועים של 770 נעלמו לפתע. לא לקח זמן רב לגלות את פשר התעלומה: ב"חדר שני" הוצב מכונת "טייפּ" שהשמיעה שיחת קודש מכ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א בשפה הרוסית, כאשר כל הקבצנים יושבים מסביב ומאזינים בקשב!

מסתבר שזו השבוע השלישית ברציפות מאז שהת' ריכרד שי' רובין מתלמידי ה"קבוצה" יזם את הרעיון לקיים שיעור גאולה ומשיח לקבצני 770, כאשר בסיומו מקבל כל אחד שתי דולר וכיבוד קל. ממנו יראו וכן יעשו.

תפילת שחרית עם כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א התקיימה הבוקר כרגיל, והתפילה הסתיימה ב-10:39.

אחרי שחרית התקיימה התוועדות בר-מצוה במזרח 770, בהשתתפות סב חתן הבר-מצוה הרב ניסן שי' מאַנגעל, מרבני חב"ד בשכונת המלך.

בשעות הצהריים חלפה ליד 770 הלווייתה של הרבנית טייבל ליפּסקער ע"ה, רעייתו של גבאי בית משיח 770 ר' יעקב ליפּסקער ע"ה.

לפני שחרית הגיעו פועלים ל-770 עם סולמות וכלי עבודה. דבר כזה הוא לא חידוש ב-770, כאשר הגבאים דואגים תמיד לפיתוח וטיפוח בית הכנסת, כך שלא ייחסו לכך חשיבות מיוחדת. אמנם, השבים ממבצעים קיבלו הפתעה נעימה, כאשר לנגד עיניהם נגלה לוח פלסמה ענק שהוצב על הקיר הדרומי (במקום השעון הקרוב לבימת כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א) המראה את השעה והתאריך, השיעורים היומיים, ה"היום יום" היומי ועוד. (השעון שהוצב עד עתה במקום זה, נתלה מחדש בין שני החלונות של העזרת-נשים דקינגסטאָן).

מנחה הי' כרגיל והסתיים ב-3:28.

בעקבות תקלות טכניות בבית הדפוס, לא הגיע הקובץ השבועי של "ועד חיילי בית דוד", אך קובצי ה"דבר מלכות" ועלוני "שיחת הגאולה" הגיעו ברגע האחרון.

ליל שבת קודש

כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א נכנס לקבלת שבת בשעה 5:35, לפני התיבה עבר ר' שלום דובער שי' הורוויץ (לרגל יאָרצייט). "לכה דודי" הושר במנגינת "בך ה' חסיתי", וב"לא תבושי" עברו כנהוג למגינת "יחי אדוננו" ("חיילי אדוננו").

בתפילה נכחה קבוצה גדולה של ילדים, תלמידי מוסדות "סיני" בפּאַריז, שהכניסו אווירה "צרפתית" תוססת במיוחד בעת שירת ה"יחי" העזה.

בסיום התפילה הכריז הגבאי ר' זלמן שי' ליפּסקער אודות ה"שלום-זכר'ס" ועל מועד אמירת תהילים מחר, וכ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א יצא מביהכ"נ מלווה בשירת "יחי". מחוגי השעון הראו על השעה 6:15.

סדר חסידות התקיים כרגיל, והתמימים ישבו ושקדו על ה"דבר מלכות" השבועי, בו מודיע לנו כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א כי משיח נמצא והחל כבר לפעול בעולם ועל אומות העולם, ובסיום השיחה אף אומר לנו מפורשות מיהו המשיח...